StovePipe/RailSplitter Triathlon

Age Group Results

June 20, 2015


Results by ChampionChip 247


StovePipe AG Men: Top Finishers 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69
StovePipe AG Women: Top Finishers 0-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64
StovePipe Clyde/Athena Men: 1-99
StovePipe Clyde/Athena Women: 1-99

StovePipe AG

Top

Female Open Winners

  Overall   ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Finish ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 20 Mary Ann Butzke 247 53 1 8:17.40 29:35/M 1:13.65 1 35:19.00 22.1mph 0:54.55 3 25:26.20 8:12/M 1:11:10.80
2 30 Pamela Hart 284 34 2 9:35.40 34:14/M 1:32.55 3 40:42.85 19.2mph 1:08.45 1 22:58.45 7:25/M 1:15:57.70
3 31 Lynn Staley 259 46 3 11:06.80 39:39/M 1:05.10 2 39:52.55 19.6mph 0:50.30 2 23:03.65 7:26/M 1:15:58.40
 
Top

Male Open Winners

  Overall   ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Finish ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 1 Doug Rosen 316 51 2 8:01.40 28:38/M 0:28.95 1 32:16.45 24.2mph 0:22.85 1 18:17.65 5:54/M 59:27.30
2 2 Duffy Smith 318 49 1 8:00.10 28:34/M 1:00.60 3 32:51.75 23.7mph 0:38.05 2 18:55.00 6:06/M 1:01:25.50
3 3 Martin Gruebele 298 51 3 8:05.10 28:52/M 1:06.15 2 32:21.30 24.1mph 0:48.30 3 20:04.10 6:28/M 1:02:24.95
 
Top

Female 14 and Under

  Overall   ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Finish ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 49 Lily Matthews 274 14 1 7:03.55 25:11/M 1:23.60 1 48:04.25 16.2mph 0:38.10 1 25:42.50 8:17/M 1:22:52.00
2 60 Hadley Dornon 306 13 2 7:50.10 27:59/M 1:16.40 2 48:26.65 16.1mph 0:29.75 2 29:51.50 9:38/M 1:27:54.40
3 72 Avery Scott 285 13 3 10:58.75 39:10/M 1:07.00 3 48:52.20 16.0mph 0:57.35 3 33:37.50 10:51/M 1:35:32.80
4 81 Riley Cate 309 12 4 12:15.00 43:45/M 1:48.45 4 51:52.45 15.0mph 0:42.30 4 42:15.70 13:38/M 1:48:53.90
 
Top

Female 15 to 19

  Overall   ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Finish ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 50 Andrea Moore 234 18 1 8:49.80 31:29/M 1:47.25 1 45:11.25 17.3mph 0:20.75 1 26:54.00 8:41/M 1:23:03.05
 
Top

Male 15 to 19

  Overall   ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Finish ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 16 Chris Braun 253 18 1 7:03.85 25:11/M 0:39.45 1 38:03.15 20.5mph 0:35.85 1 23:45.25 7:40/M 1:10:07.55
 
Top

Female 20 to 24

  Overall   ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Finish ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 74 Madison Oschwald 251 21 1 10:34.05 37:44/M 1:36.30 1 50:03.30 15.6mph 0:47.10 1 33:03.00 10:40/M 1:36:03.75
 
Top

Male 20 to 24

  Overall   ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Finish ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 29 Ty Mullins 322 23 2 8:55.90 31:51/M 1:09.80 1 39:04.20 20.0mph 1:12.00 2 23:53.05 7:42/M 1:14:14.95
2 35 Casey Haak 277 24 4 11:19.70 40:25/M 0:51.70 2 41:09.25 19.0mph 0:49.55 1 23:17.20 7:31/M 1:17:27.40
3 61 Nate Lee 223 20 3 10:26.90 37:16/M 2:58.95 3 46:31.25 16.8mph 0:44.60 3 27:37.70 8:55/M 1:28:19.40
4 65 Nicholas Sgro 232 21 1 8:38.50 30:50/M 3:06.00 4 49:19.15 15.8mph 0:29.10 4 28:11.15 9:05/M 1:29:43.90
 
Top

Female 25 to 29

  Overall   ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Finish ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 78 Laura Jeffers 291 26 1 12:14.10 43:41/M 1:31.20 1 48:42.55 16.0mph 1:26.40 1 33:59.55 10:58/M 1:37:53.80
2 82 Megan Goodman 236 29 2 13:41.10 48:52/M 1:21.65 2 55:06.50 14.2mph 2:27.70 2 43:26.20 14:01/M 1:56:03.15
 
Top

Male 25 to 29

  Overall   ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Finish ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 7 Trevor Daly 287 26 2 8:33.45 30:32/M 1:17.70 1 34:20.50 22.7mph 0:52.20 2 20:42.15 6:41/M 1:05:46.00
2 13 Tyler Diers 281 25 1 6:55.25 24:42/M 0:46.70 3 38:35.20 20.2mph 0:56.05 3 21:46.15 7:01/M 1:08:59.35
3 14 Craig Fiorito 319 29 3 10:22.20 37:01/M 1:04.35 2 35:57.55 21.7mph 1:05.75 1 20:40.35 6:40/M 1:09:10.20
4 46 Justin Gumbel 239 26 4 10:32.80 37:37/M 2:18.15 4 41:13.80 18.9mph 0:55.55 4 25:57.65 8:22/M 1:20:57.95
 
Top

Female 30 to 34

  Overall   ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Finish ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 55 Megan Burkhardt 271 32 3 12:36.90 45:00/M 1:55.75 1 45:30.00 17.1mph 0:28.75 1 24:29.55 7:54/M 1:25:00.95
2 66 Jennifer Graham 229 31 1 10:59.95 39:14/M 1:53.30 2 48:08.30 16.2mph 0:23.65 2 28:21.80 9:09/M 1:29:47.00
3 76 Courtney McCormick 303 30 2 11:42.95 41:47/M 2:52.60 3 50:56.80 15.3mph 1:13.80 3 29:50.25 9:37/M 1:36:36.40
 
Top

Male 30 to 34

  Overall   ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Finish ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 5 Matthew Cuttell 245 34 1 6:58.20 24:53/M 0:24.95 1 34:34.35 22.6mph 0:29.90 1 20:50.65 6:43/M 1:03:18.05
2 47 Justin Allphin 243 31 2 9:26.95 33:41/M 1:33.40 3 41:54.50 18.6mph 1:26.80 2 26:40.85 8:36/M 1:21:02.50
3 53 Brad Geringer 246 31 3 9:49.85 35:04/M 1:21.50 2 41:40.30 18.7mph 1:30.50 3 30:02.45 9:41/M 1:24:24.60
 
Top

Female 35 to 39

  Overall   ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Finish ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 44 Jessica Miner 260 38 2 9:17.70 33:09/M 1:06.20 1 40:48.35 19.1mph 0:40.00 3 28:34.50 9:13/M 1:20:26.75
2 48 Brett Stallone-Dwyer 301 39 3 10:19.35 36:51/M 1:55.30 2 41:56.00 18.6mph 0:54.50 2 27:44.70 8:57/M 1:22:49.85
3 58 Megan Corrigan 304 35 1 8:35.65 30:39/M 1:15.30 3 48:19.40 16.1mph 1:04.40 1 27:27.55 8:51/M 1:26:42.30
 
Top

Male 35 to 39

  Overall   ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Finish ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 8 Erik Rankin 278 38 1 7:48.25 27:51/M 0:37.25 1 33:33.30 23.2mph 0:24.90 2 23:44.30 7:39/M 1:06:08.00
2 17 Adam Ehrman 268 36 2 8:00.70 28:34/M 1:52.75 2 35:57.10 21.7mph 0:39.85 3 24:00.25 7:45/M 1:10:30.65
3 23 Aaron Miner 240 38 3 8:41.70 31:01/M 1:20.95 3 37:48.55 20.6mph 0:56.90 1 22:54.00 7:23/M 1:11:42.10
4 34 Josh Ryder 226 35 4 9:49.40 35:04/M 1:07.20 4 40:40.70 19.2mph 1:29.80 4 24:20.20 7:51/M 1:17:27.30
5 56 Andrew Bourey 292 39 5 11:02.85 39:24/M 2:11.50 5 44:36.70 17.5mph 0:53.60 5 26:16.50 8:28/M 1:25:01.15
6 69 Brian Schneider 321 36 6 13:32.65 48:20/M 2:50.45 6 46:00.35 17.0mph 1:17.50 6 27:25.55 8:51/M 1:31:06.50
 
Top

Female 40 to 44

  Overall   ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Finish ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 42 Angie Royer 261 40 1 9:18.35 33:13/M 1:26.70 1 41:27.90 18.8mph 0:40.80 1 26:32.60 8:34/M 1:19:26.35
2 77 Tricia Owsley 228 44 2 11:15.70 40:11/M 2:56.55 2 46:52.10 16.6mph 6:01.15 2 29:42.90 9:35/M 1:36:48.40
DNF DNF Jeana Reinbold 242 42 3 18:25.95 65:46/M 2:07.70 3 52:50.55 14.8mph 0:45.50      
 
Top

Male 40 to 44

  Overall   ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Finish ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 6 Kevin Tuuk 270 43 1 8:47.25 31:22/M 1:01.65 1 34:44.00 22.5mph 0:39.50 1 19:29.30 6:17/M 1:04:41.70
2 25 Chad Jones 315 40 4 11:18.25 40:21/M 1:51.30 2 35:18.60 22.1mph 1:19.60 2 22:03.25 7:07/M 1:11:51.00
3 32 Bill Diggins 254 44 3 9:26.10 33:41/M 1:23.85 4 38:18.35 20.4mph 0:55.25 5 26:32.40 8:34/M 1:16:35.95
4 37 Christopher Gordon 267 42 5 12:28.50 44:31/M 2:22.35 3 38:09.45 20.4mph 1:37.90 4 24:03.15 7:45/M 1:18:41.35
5 38 Jason Royer 294 44 2 9:21.85 33:24/M 2:17.35 5 42:48.45 18.2mph 1:00.75 3 23:14.05 7:30/M 1:18:42.45
 
Top

Female 45 to 49

  Overall   ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Finish ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 36 Sherrie Dornon 305 45 1 9:11.70 32:48/M 0:54.05 1 41:24.55 18.8mph 0:57.55 1 25:58.45 8:23/M 1:18:26.30
2 57 Wendy Salefski 249 47 2 9:12.65 32:51/M 1:26.95 2 42:37.30 18.3mph 1:19.50 2 31:20.15 10:06/M 1:25:56.55
 
Top

Male 45 to 49

  Overall   ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Finish ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 4 Mike Scott 313 47 1 7:44.95 27:37/M 0:50.90 1 33:03.45 23.6mph 0:31.15 2 21:00.75 6:46/M 1:03:11.20
2 12 Tim Auth 252 48 2 8:15.15 29:28/M 0:48.80 3 34:31.60 22.6mph 0:31.15 7 23:48.30 7:41/M 1:07:55.00
3 15 Tony Maier 314 47 4 8:47.30 31:22/M 1:29.20 4 35:26.00 22.0mph 0:40.75 6 23:05.35 7:27/M 1:09:28.60
4 21 Jim Butler 280 47 8 10:49.35 38:38/M 1:08.00 5 37:24.65 20.9mph 1:01.75 1 20:55.15 6:45/M 1:11:18.90
5 22 Timothy Sondgeroth 289 46 9 11:06.40 39:39/M 1:21.65 2 34:27.60 22.6mph 0:37.75 8 24:07.45 7:47/M 1:11:40.85
6 24 Joe Mussey 296 48 5 9:27.30 33:45/M 1:13.90 6 38:29.75 20.3mph 0:50.20 3 21:46.70 7:01/M 1:11:47.85
7 28 Zvi Pasman 238 48 3 8:46.65 31:19/M 2:26.05 7 39:05.55 20.0mph 1:18.80 5 22:06.25 7:08/M 1:13:43.30
8 39 Bill Fleming 265 49 6 10:08.55 36:11/M 1:50.85 8 39:27.40 19.8mph 0:55.30 10 26:21.70 8:30/M 1:18:43.80
9 41 Andrew Hulin 299 48 7 10:22.90 37:01/M 1:32.40 11 44:09.75 17.7mph 1:09.70 4 21:59.45 7:05/M 1:19:14.20
10 51 Scott Todd 320 48 10 11:51.40 42:19/M 1:13.25 9 40:35.80 19.2mph 1:02.95 12 28:44.20 9:16/M 1:23:27.60
11 62 Dan Baker 225 45 11 13:14.00 47:16/M 2:39.20 12 46:32.70 16.8mph 0:36.40 9 25:17.35 8:09/M 1:28:19.65
12 71 Stephen Paca 241 45 12 22:44.30 81:11/M 2:05.55 10 40:56.75 19.1mph 1:17.60 11 27:32.10 8:53/M 1:34:36.30
 
Top

Female 50 to 54

  Overall   ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Finish ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 43 Deborah Hadsall 248 52 2 11:05.55 39:35/M 1:16.20 2 41:44.50 18.7mph 0:56.30 1 25:04.55 8:05/M 1:20:07.10
2 52 Julie Boente 300 53 3 13:38.80 48:41/M 2:21.90 1 41:04.00 19.0mph 1:14.10 2 25:59.05 8:23/M 1:24:17.85
3 70 Nancy Braun 250 52 1 8:36.30 30:43/M 2:04.55 3 43:25.00 18.0mph 1:36.60 3 35:25.05 11:25/M 1:31:07.50
 
Top

Male 50 to 54

  Overall   ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Finish ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 9 Troy Rogers 286 51 1 9:10.30 32:44/M 0:44.70 1 34:34.50 22.6mph 0:48.80 1 21:13.65 6:51/M 1:06:31.95
2 80 Jeff Walden 263 51 2 12:45.90 45:32/M 4:05.75 2 49:27.50 15.8mph 1:26.25 2 35:36.45 11:29/M 1:43:21.85
DNF DNF Jeff Salefski 295 52 3 28:35.20 **:05/M 10:32.80 3 51:51.25 15.0mph        
 
Top

Female 55 to 59

  Overall   ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Finish ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 54 Myra Walters 411 55 2 11:21.95 40:32/M 2:00.40 1 42:31.85 18.3mph 0:54.65 1 28:10.55 9:05/M 1:24:59.40
2 67 Diane Grubb 413 58 1 11:07.35 39:42/M 1:31.80 2 43:51.20 17.8mph 1:46.75 3 32:46.85 10:34/M 1:31:03.95
3 73 Jenny Jones 311 56 3 11:54.70 42:30/M 1:45.75 3 49:13.65 15.8mph 0:50.40 2 32:00.50 10:19/M 1:35:45.00
 
Top

Male 55 to 59

  Overall   ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Finish ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 11 Carey Weaver 272 56 2 8:19.05 29:42/M 0:45.20 1 33:19.85 23.4mph 0:38.70 3 24:17.15 7:50/M 1:07:19.95
2 18 Tom Veerman 317 55 1 7:08.70 25:29/M 0:50.20 2 33:47.40 23.1mph 0:58.40 6 27:57.15 9:01/M 1:10:41.85
3 19 Bob Ericson 257 58 4 8:42.20 31:04/M 1:45.20 3 36:41.90 21.3mph 1:00.85 2 22:46.60 7:21/M 1:10:56.75
4 26 Kent Wolff 269 57 3 8:36.05 30:43/M 1:01.35 4 36:48.95 21.2mph 0:57.35 4 25:31.70 8:14/M 1:12:55.40
5 27 Nyle Robinson 244 59 5 9:45.00 34:49/M 1:28.90 5 38:48.90 20.1mph 0:44.20 1 22:18.60 7:12/M 1:13:05.60
6 45 Mark Stieren 288 55 6 12:11.85 43:31/M 2:08.60 6 38:54.00 20.1mph 1:28.30 5 25:57.85 8:22/M 1:20:40.60
 
Top

Female 60 to 64

  Overall   ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Finish ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 68 Cheryl Schmelzer 224 61 1 14:37.15 52:12/M 1:22.65 1 41:40.65 18.7mph 1:28.55 2 31:56.85 10:18/M 1:31:05.85
2 75 Brenda Moore 412 61 2 15:09.25 54:06/M 2:23.40 2 46:22.10 16.8mph 0:58.90 1 31:15.40 10:05/M 1:36:09.05
 
Top

Male 60 to 64

  Overall   ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Finish ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 10 Harry Schum 275 60 1 9:08.40 32:37/M 0:58.65 1 35:06.60 22.2mph 0:41.15 1 21:10.10 6:50/M 1:07:04.90
2 33 James Marshall 237 60 2 11:00.35 39:17/M 1:12.30 2 38:24.75 20.3mph 1:15.40 2 25:19.60 8:10/M 1:17:12.40
3 59 Johnny Pine 283 62 4 11:19.25 40:25/M 1:27.45 4 44:37.15 17.5mph 0:43.10 3 28:58.95 9:21/M 1:27:05.90
4 64 Robert Rasmus 293 61 3 11:13.15 40:04/M 2:39.75 3 44:34.20 17.5mph 1:12.60 4 29:44.45 9:35/M 1:29:24.15
5 83 Dave Pfeiffer 310 61 5 13:07.75 46:51/M 3:05.95 5 59:56.30 13.0mph 2:57.15 5 1:26:47.40 28:00/M 2:45:54.55
 
Top

Male 65 to 69

  Overall   ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Finish ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 40 Mike Seeborg 308 68 2 11:21.15 40:32/M 1:34.35 1 38:05.50 20.5mph 1:32.90 1 26:29.35 8:33/M 1:19:03.25
2 63 John Zielinski 302 66 1 10:04.15 35:57/M 2:46.00 2 42:25.55 18.4mph 2:10.75 2 31:18.45 10:06/M 1:28:44.90
3 79 Gray Pierson 282 67 3 14:46.80 52:44/M 2:37.60 3 45:53.80 17.0mph 2:03.15 3 32:46.75 10:34/M 1:38:08.10
 

StovePipe Clyde/Athena

Top

Athena

  Overall   ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Finish ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 3 Jori Cooper 227 36 1 9:45.25 34:49/M 1:26.40 1 40:51.65 19.1mph 1:16.40 2 29:58.65 9:40/M 1:23:18.35
2 4 Natalie McKee 276 36 3 10:44.55 38:20/M 1:07.35 2 42:16.35 18.5mph 1:13.75 1 29:47.30 9:36/M 1:25:09.30
3 7 Missy Thomas 258 41 2 10:42.55 38:13/M 2:14.05 3 43:11.25 18.1mph 1:03.20 3 32:52.45 10:36/M 1:30:03.50
4 8 Barbara McKee 266 33 4 13:15.75 47:19/M 1:02.70 5 45:53.95 17.0mph 1:18.25 5 37:44.90 12:10/M 1:39:15.55
5 9 Tami Gharst 264 44 5 14:36.15 52:09/M 1:40.25 4 45:05.95 17.3mph 0:53.85 4 37:09.70 11:59/M 1:39:25.90
6 12 Rachel Bentley 235 34 6 19:29.10 69:35/M 1:41.65 6 52:06.05 15.0mph 1:02.45 6 41:44.00 13:28/M 1:56:03.25
 
Top

Clydesdale

  Overall   ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Finish ------------ Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 1 David Cate 279 38 1 9:11.65 32:48/M 0:40.70 1 35:23.35 22.0mph 0:47.35 1 27:51.10 8:59/M 1:13:54.15
2 2 Steve Burton 262 42 4 10:31.15 37:34/M 1:10.90 2 40:30.60 19.3mph 1:07.85 3 29:51.80 9:38/M 1:23:12.30
3 5 Ben Matthews 273 39 2 9:50.35 35:07/M 2:19.60 3 40:43.60 19.2mph 1:56.60 4 32:52.45 10:36/M 1:27:42.60
4 6 Anthony Moore 255 36 3 10:07.90 36:08/M 1:25.30 4 41:40.55 18.7mph 1:15.25 5 34:37.60 11:10/M 1:29:06.60
5 10 Tj Schlouski 312 36 5 11:50.35 42:16/M 1:27.35 5 42:52.55 18.2mph 2:09.35 6 41:44.65 13:28/M 1:40:04.25
6 11 Shelton Scott 323 35 6 13:12.65 47:09/M 1:58.70 6 1:07:00.10 11.6mph 1:38.05 2 29:40.20 9:34/M 1:53:29.70
7 13 Jesse Gilsdorf 297 50 7 23:42.60 84:39/M 3:58.30 7 1:10:01.65 11.1mph 1:30.50 7 1:01:09.60 19:44/M 2:40:22.65